سرطان روده بزرگ در جوانان

by سرطان روده بزرگ in جولای 2, 2019

سرطان روده بزرگ در جوانان

آیا سرطان روده بزرگ درمان دارد؟

جواب این سوال و خیلی از مطالب مربوط به سرطان روده بزرگ را میتوانید در این صفحه ببینید و مطالبی که به اشتراک گذاشته ایم را برسی کنید سرطان روده بزرگ در نوجوانان یکی از بیماری های شایع در حال حاضر است که علت آن به تغذیه و عدم تحرک کافی و عفونت روده بزرگ مربوط میشود

با تحقیقاتی که توسط محققان انجمن سرطان انجام شده است، دریافتند که موارد جدید سرطان روده بزرگ و سرطان رکتوم در ایالات متحده با افزایش در بین بزرگسالان و جوان روبرو هستند.

هنگامی که سن در نظر گرفته شود، افراد متولد شده در سال 1990 دو برابر خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ و چهار برابر خطر ابتلا به سرطان رکتوم در مقایسه با افرادی که در سال 1950 متولد شده اند،را دارند

زمانی که خطر پایین تر می آید که این مطالعه در روز 28 فوریه در مجله موسسه ملی سرطان منتشر شد. به طور کلی،زمانی که سرطان در همه سنین پیشگیری شود میزان ابتلا به سرطان های کولون و رکتوم جدید در اواسط دهه 1980 کاهش میابد.

این کاهش در دهه گذشته حتی بیشتر شده است، به طوری که به دلیل غربالگری – تست که می تواند سرطان کولون یا رکتوم پیش از آن را پیدا کند درمان آن آسان تر است. در برخی موارد، زمانی که سرطان رشد می یابد با نام پولیپ که میشود قبل از تبدیل شدن به سرطان حذف شود.

میزان بروز سرطان برای بزرگسالان زیر سن 50 سالگی افزایش یافته است، به افرادی که در معرض خطر متوسط ​​هستند غربالگری و پیشگیری توصیه می شود

محققان انجمن سرطان با بررسی میزان بروزسرطان در گروههای سنی 5 سال به بررسی این روند دقیق ترنگاه کردند. آنها به سوابق تقریبا 500،000 افراد 20 ساله و بالاتر که از سال 1974 تا 2013 به سرطان کولون و رکتوم تشخیص داده شده بودند نگاه کردند. داده ها از پرونده های برنامه ریزی شده و اپیدمیولوژی و انتهای (SEER) افراد مبتلا به سرطان تشخیص داده شد.

آنها شامل افرادی هستند که در سال 1890 متولد شدهاند. این مطالعه نشان داد که میزان ابتلا به سرطان کولون در بزرگسالان بین 20 تا 39 سال در سالهای 2013 تا 2010 به میزان 1٪ تا 2٪ افزایش می یابد.

در بزرگسالان 40 تا 54 ساله، از سال های 1990 تا سال 2013، این میزان افزایش می یابد.

میزان بروز سرطان رکتال حتی بیشتر و طولانی تر از سرطان روده بزرگ افزایش یافته است که در سالهای 1974 تا 2013 در سالهای 1974 تا 2013 افزایش می یابد در بزرگسالان بین 20 تا 29 سال و در سال های 1980 تا 2013 در بزرگسالان بین 30 تا 39 ساله. در بزرگسالان 40 تا 54 ساله، نرخ سرطان رکتال از سال 1990 تا سال 2013 به میزان 2 درصد افزایش یافته است.

MPH، مدیر تحقیقات استراتژیک خدمات اطلاعات نظارت در بخش تحقیقات داخلی در انجمن سرطان می گوید افزایش سرطان کولون و رکتوم در میان گروه های سنی جوان به دلیل آن است که در طول سال های اخیر آنها بیشتر  تحت تاثیر مشکلات قرار میگیرند

سیگل گفت: “این روند در جوانان موجب ناراحتی درباره بیماری های آینده می شود.یافته های ما نشان می دهد که سرطان کولورکتال در معرض خطر برای افرادی که در اواخر دهه 1800 متولد شده اند، بسیار بیشتر  است.

کمپین های آموزشی برای هشدار دادن به پزشکان و عموم مردم در مورد این افزایش برای کمک به کاهش و تاخیر در تشخیص،وهمچنین به منظور تشویق غذا خوردن سالم و شیوه زندگی فعال تر، تلاش می کنند تا این روند را معکوس کنند.

این مطالعه همچنین نشان می دهد که میزان شکاف در میزان سرطان کولورکتال در میان افراد بالای 50 ساله و در اواخر دهه 50 کاهش یافته است. میزان ابتلا به سرطان کولون و رکتال در بزرگسالان 50 تا 54 ساله، در اوایل دهه 1990، نیمی از افراد بالغ 55 تا 59 سال بود، اما در سالهای 2012 تا 2013، فقط برای کولون 12.4 درصد کمتر بود ولی برای سرطان رکتوم برابر بودند.

علائم و نشانه ها سرطان

نشانه های سرطان حاکی از این است که جوانان می توانند سرطان کولون و رکتوم را بگیرند، بنابراین باید به علائم و نشانه ها توجه کنند، براساس این مطالعه، افرادی که کمتر از 55 سال هستند، 58 درصد بیشتر از افراد مسن مبتلا به بیماری تشخیص داده می شوند. نویسندگان می گویند این موضوع “عمدتا به علت پیگیری ضعیف علائم است،

سیگل می گوید که ارائه دهندگان خدمات بهداشتی باید جوانان را در مورد رفتارهای سالم زندگی شان آموزش دهند و بیماران باید علائم و نشانه های سرطان کولورکتال را بدانند و تغییرات را دنبال کنند.

شایع ترین علائم و نشانه ها عبارتند از:     

تغییر در عادت های روده، مانند اسهال، یبوست، یا محدود شدن مدفوع، که طول می کشد بیش از چند روز     

 خونریزی از رکتوم     

مدفوع تیره یا خون در مدفوع     

درد شکمی یا شکم (شکم)     

ضعف و خستگی     

کاهش وزن ناخواسته

دستورالعملهای غربالگری با توجه به شواهد رو به رشدی که سرطان کولورکتال در افراد بالای 55 سال در که درحال افزایش است تهیه شده نویسندگان پیشنهاد می کنند که غربالگری قبل از 50 سالگی صورت گیرد در حال حاضر، انجمن سرطان توصیه می کند که در سن 50 سالگی برای بسیاری از افراد شروع به تست کند، و شروع به تست غربالگری برای افراد مبتلا به سابقه خانوادگی سرطان کولون و رکتوم در اولویت میباشد.

به گفته MD، FACP، افسر ارشد پزشکی انجمن جامعه سرطان

این داده های جدید توسط گروه توسعه مستقل بررسی خواهد شد تا تغییرات لازم ذکر شود که آیا این تغییرات و توصیه های غربالگری ضروری هستند یا که نه

به ویژه وقتی که غربالگری می تواند از سرطان کولورکتال جلوگیری کند و مانع از مرگ و میر قابل توجهی در طول سال های اخیر شود.”

دستورالعمل های ACS و دیگران برای رسیدن به نکاتی که ممکن است سرطان های زیادی را کنترل کند

به حداقل رساندن عوارض جانبی ناشی از غربالگری افراد مبتلا به بیماری های سرطانی  که تا کنون هیچ دستورالعمل سازمانی برای نتایج بهتر هر سرطان طراحی نشده است.

این مسئله در جوانان بیشتر اتفاق می افتد، در حالیکه این سرطان ها نادر هستند و طبیعتا نگرانی های زیادی دارند

توصیه های غربالگری شامل:

ارزیابی مزایای در برابر عواقب ناشی از روش های که در نتیجه غربالگری است ما باید مطمئن شویم که ما از خسارت بیشتر جلوگیری می کنیم.

ما همچنان به دنبال این مسئله هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که توصیه های غربالگری ما بهترین راه پیشگیری را نشان میدهند.

عوامل خطر ابتلا به سرطان کولورکتال برای هر نسل از دهه 1950 افزایش می یابد که احتمالا به دلیل رابطه پیچیده بین سرطان کولورکتال و چاقی، رژیم غذایی نامنظم و عدم فعالیت فیزیکی است. شما می توانید خطر خود را با:     

خوردن مقدار زیادی سبزیجات، میوه ها و دانه های جامد و گوشت قرمز کم (گوشت گاو، گوشت خوک یا گوشت گوسفند) و گوشت فرآوری شده (هات داگ و گوشت ناهار).     

ورزش منظم دریافت کنید     

وزن کردن

اجتناب از تنباکو.     

محدود کردن الکل انجمن سرطان توصیه می کند که بیش از 2 نوشیدنی برای مردان و 1 بار برای زنان صرف نشود

هنگام ارزیابی بیماران جوان با علائم رایج میزان سوء حاضمه بیشتر است. علاوه بر این، برنامه های آموزشی و پیشگیرانه باید اطلاعات کافی در مورد علائم هشدار  ارائه دهند.

به رسمیت شناختن بروز CRC در سن زودرس ممکن است با عوامل رژیم مدرن و چاقی همه گیر شناخته شود، نیاز به بهبود در آگاهی پزشکی و اطلاعات جمعیت در مورد این عوامل مهم است

علاوه بر این، جوانان ممکن است سرطان های پراکنده ای که معمولا از طریق برنامه های غربالگری فعلی تشخیص داده نمی شود و پیشنهادات احتمالی  در توصیه های CRC که تا کنون ارائه داده شده است را دریافت کنند

علاوه بر این، موانع متعددی برای غلبه بر انطباق با کولونوسکوپی پیشگیرانه در سن جوان وجود دارد. از نظر نظارت کولونوسکوپی برای گروه های خطر، هر دو بیمار و پزشک باید در مورد اهمیت ایجاد صفت خانوادگی آگاه باشند. این بر اساس دانش و تحقیقات گذشته است که نشان می دهد وجود یک عضو در خانواده یا یک عضو درجه ی اول نسبت به CRC عامل خطر افزایش یابد

 مهم ترین چالش برای آینده این است که چگونه نمایه ژنتیکی ممکن است بروز CRC و نتایج مداخلات درمان در گروه های سنی مختلف را تحت تاثیر قرار دهد. با وجود عدم اطلاعات ژنتیکی، تصمیمات فردی باید بر مبنای وضعیت سلامتی، تاریخچه خانوادگی، امکان پیگیری پس از عمل، کیفیت اسکنرهای مقعدی و اطلاعات رضایت بیمار برداشته شود.

منبع : سرطان روده بزرگ

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *